החוק למניעת שחרור רוצחים מתועבים נכנס לספר החוקים של מדינת ישראל

החוק למניעת שחרור רוצחים מתועבים עבר בקריאה שנייה ושלישית בכנסת

ח"כ שקד: "רוצחה של שלי דדון ינמק בכלא לשארית חייו"

מליאת הכנסת הביאה לאישור  את חוק מניעת שחרור רוצחים – "חוק שחרור על  תנאי ממאסר" של יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ איילת שקד  וח"כ דוד צור (התנועה) בקריאה שנייה ושלישית. 35 תומכו בהצעה ו 15 התנגדו .

הצעת החוק קובעת כי בית משפט, שהרשיע אדם ברצח רשאי לקבוע, לעניין המלצה לקציבת עונש מאסר עולם, שאותו אדם ביצע את המעשה בנסיבות חריגות , כלומר להגדיר את הרצח כ"רצח בנסיבות מחמירות".

באם מעשה הרצח יוגדר ככזה, משמעות הדבר תהא כי וועדת השחרורים המיוחדת, אשר דנה בשחרורם של אסירים, לא תוכל להמליץ להקל בעונשו של האסיר בטרם חלפו לפחות 15 שנים מהיום שבו החל לרצות את מאסרו, ובלבד שהתקופה שתמליץ לקצוב לא תפחת מ 40 שנה. כמו כן, אדם אשר הורשע ברצח בנסיבות מחמירות לא יוכל להשתחרר במסגרת עסקאות מדיניות עתידיות.

 הוראות המעבר של החוק אומרות : "הוראות חוק זה יחולו גם על מי שטרם נגזר דינו..", כלומר על כל משפט שעדיין לא ניתן בו גזר דין. 

ח"כ שקד התייחסה לפרשת הנערה שלי דדון ואמרה: "הפרקליטות צריכה לדרוש מבית המשפט להאשים את רוצחה של שלי דדון ברצח בנסיבות מחמירות כך שהרוצח המתועב הזה יבלה את ארבעים השנים הקרובות, לפחות, בכלא, והמעט שמשפחתה תדע הוא כי הצדק נעשה". 

לקריאת הצח שחרור על תנאי ממאסר


הכנסת אישרה סופית את החוק למניעת שחרור רוצחים פלסטינים בעסקאות מדיניות/ הארץ

"חוק מניעת שחרור המחבלים" עבר בקריאה שנייה ושלישית/ מעריב

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>