חוק סיוע משפטי חינם לנפגעי ונפגעות עבירות מין עבר בוועדת שרים

הצעת חוק חברתית חדשה של שרת המשפטים עברה היום בוועדת השרים לענייני חקיקה- הצעת חוק סיוע משפטי חינמי לנפגעי ונפגעות עבירה מינית.

עד היום, כאשר נפגע/ת העבירה מעוניינ/ת  להרחיק את הנאשם מסביבת העבודה או ממקום מגוריו/ה, לאחר שהנאשם סיים לרצות את עונשו, עליו/ה לפתוח בהליך אזרחי לבית המשפט לבקשה להרחקה. זוהי זכות הניתנת לנפגעים מתוקף חוק המגבלות על עבריין מין אשר נועדה למנוע נזק נפשי חמור נוסף שעלול להיגרם לנפגעי עבירות מין מהיתקלות תדירה עם עבריין המין שפגע בהם.

הצעת החוק מציעה להעמיד לרשותם של נפגעי העבירה את סיועם המקצועי- משפטי של עורכי הדין מהמחלקה לסיוע משפטי במשרד המשפטים. עורכי הדין יעמידו לשירותם של הנפגעים שירות משפטי ללא תמורה וללא קשר לעמידה בתנאי מבחני הכנסה רגילים.

ההחלטה להעניק סיוע חינמי לנפגעי העבירות המיניות מגיע מתוך הבנה כי מבחינת הקורבן האירוע לא מסתיים עם הרשאת העבריין אלא ממשיך ללוות אותו בכל פעם שהוא נפגש איתו בסביבת חייו, שכן ברובם המוחלט של המקרים התוקף הוא אדם שהנפגע מכיר (שכן, בן משפחה, מכר).

לקריאה נוספת לחצו כאן

 טיוטת חוק הסיוע המשפטי (מגבלות על חזרתו של עבריין מין לסביבת נפגע העבירה)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>