ישראל משפיעה בפורומים בינלאומיים!

פגישת שרת המשפטים עם משלחת ה- FATF

 שרת המשפטים נפגשה היום עם משלחת הבכירים של ארגון ה- (FATF (Financial Action Task Force, שמטרתו לפתח ולקדם מדיניות למאבק בהלבנת הון ומימון טרור.
המשלחת מבקרת בישראל במטרה לבחון את הצטרפותה של מדינת ישראל לארגון היוקרתי.

הצטרפותה של מדינת ישראל לארגון היא יעד לאומי מהמעלה הראשונה, שכן מדובר בארגון בינ"ל יוקרתי הקובע את הכללים לכל המדינות בתחום המאבק בהלבנת הון ומימון טרור.

הצטרפותה של מדינת ישראל לארגון תביא לשיפור של שיתוף הפעולה בין ישראל לבין מדינות אחרות במישור הפיננסי, המודיעיני ובמישור המשפטי, תאפשר למדינת ישראל לקחת חלק פעיל בעיצוב המדיניות העולמית בתחום המאבק הבינלאומי בהלבנת הון ומימון טרור, ותמצב את ישראל כמקום אטרקטיבי להשקעות.

שרת המשפטים, איילת שקד, אשר נפגשה הבוקר עם חברי המשלחת, אמרה: "אני מברכת את חברי המשלחת על הגעתם לישראל. מדינת ישראל מחויבת לקחת חלק במאבק הגלובלי בהלבנת הון ובמימון טרור, כעולה מן השיפור המשמעותי שחל בתחום בישראל בשנים האחרונות. משרד המשפטים ואנוכי מחויבים לנושא, ואך לאחרונה הגשתי את חוק המאבק בטרור, אשר בין היתר מסייע במאבק במימון טרור וכן הפצתי תזכיר לתיקון חוק איסור הלבנת הון שמטרתו לשפר את המשטר בישראל, בהתאם להערות הביקורת הבינלאומית.

שמחתי לשמוע מחברי המשלחת כי הם רואים בישראל מקור ידע ומומחיות בולטים בעולם. אני בטוחה כי שילובינו בקבוצה המצומצמת של מדינות הארגון תאפשר לנו לקחת חלק מהותי בעיצוב המדיניות העולמית ובקביעת הכללים החלים על כל מדינות העולם.  ברצוני להודות לרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור ולד"ר שלומית ווגמן, ראש הרשות בפועל, על ארגון הביקור של המשלחת ועל פעילותה לקידום משטר איסור הלבנת הון ומימון טרור בישראל".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>