הישג לשרת המשפטים במאבק כנגד אינתיפאדת הילדים.

שרת המשפטים : "זוהי חומה מבוצרת כנגד הטרור"

התיקון חוק הנוער ולחוק העונשין עברו במליאת הכנסת בקריאה שניה ושלישית.

בזאת, הגיעה לסיומה החקיקה אשר נועדה למגר את תופעת הטרור ויידוי האבנים בכלל ובקרב בני נוער בפרט.

בתקופה האחרונה אנו עדים לתופעה מתרחבת וגדלה בה בני נוער לוקחים חלק מרכזי בפעילויות טרור.

לדוגמא, מנתונים של פרקליטות מחוז ירושלים עולה כי מידי שנה מוגשים מאות כתבי אישום בגין אירועי התפרעויות ויידויי אבנים בקרב בני נוער, כאשר בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית בעבירות אלה.

בעוד החוק מאפשר הטלת עונשים כבדים כנגד בגירים הלוקחים חלק בפעילויות טרור, נתקלת המדינה לעיתים בקשיים כאשר מדובר בבני נוער. בשל כך נחלשת ההרתעה אל מול קבוצת אוכלוסייה שלמה.

לכן הגישה שרת המשפטים חבילת חוקים בנושא אשר תעלה היום למליאת הכנסת:

1.הצעת חוק תיקון הנוער- כיום ישנה אפשרות להרשיע קטין שביצע עבירה ולחייבו במאסר, או לחלופין, קיימת בפני בית המשפט האפשרות לקבוע כי קטין ביצע עבירה אך לא להענישו, אלא לחייב את הקטין או את הוריו בתשלום קנס או הוצאות משפט או פיצויים לאדם אשר ניזוק מעבירתו.

הצעת החוק מאפשרת הטלת קנסות/ הוצאות משפט/ פיצויים גם על הורים אשר ילדיהם הורשעו ונשלחו למאסר.

2. תיקון חוק העונשין:

- הטלת עונשי מינימום בעבירות של יידוי אבנים וטרור (בין שנתיים לארבע).

- שלילת הטבת כספי גמלאות מהוריו של ילד שהורשע בעבירות של יידוי אבנים, אשר בוצעה מתוך מניע לאומני או בזיקה לפעילות טרור. בתקופה בה הנער/ה נמצאים במאסר עקב הרשעה ישללו קצבאות ביטוח לאומי של הוריו כגון קצבת ילדים, מענק לימודים, תוספות כספיות כגון מזונות המגיעות להוריו, תוספת עבור הילד לקצבת נכות, קצבת שאירים וכו'.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>