אידיאולוגיה

כלכלה חופשית וליברלית עם רגישות חברתית

אני מאמינה כי יש לשאוף לצמצום הרגולציה והמעורבות הממשלתית בכוחות השוק. אני מאמינה בחירות האדם, בזכותו לפעול ולנהל את חייו על פי ראות-עיניו, בחתירתו לשגשוג ולמימוש עצמי.

יש להקפיד כי כל התערבות מצד המדינה תעשה בזהירות, בכובד ראש ובצורה מינימלית למען תכלית חיונית. מונופולים וקרטלים מכוח חוק (חשמל, רכבות, דואר, שדות תעופה, נמלים ועוד) ייפתחו לתחרות כדי לייעל ולהוזיל את השירות לאזרח שמשמש כיום לקוח שבוי ללא אפשרות לבחור בין ספקים שונים המתחרים על לבו וכיסו. הפעלת עקרונות השוק החופשי על שירותים אלה ופתיחתם לתחרות תוזיל את מחירם עבור הצרכן.

לצד חירות זו אני מאמינה בחובות האדם ואחריותו כלפי משפחתו, קהילתו ומדינתו. אבקש לעודד יזמות ויצרנות על מנת להבטיח לכל אזרח הזדמנות שווה בשדה ההשכלה והתעסוקה, וזאת לצד מחויבותנו לסיוע עמוק לחלשים בחברה.

במהלך כהונתי כשרת משפטים קידמתיאת הבורסה לעסקים קטנים ובינוניים. דבר שיביא להסרת רגולציה ופתיחת דלתות לעסקים.

הובלתי רפורמה בהליך רישום מקרקעין בישראל. במסגרת השירות החדש, ניתנה לקונים אפשרות לרשום את הערת האזהרה על הנכס בצורה מקוונת, מבלי שהם נדרשו לטרוח ולהגיע פיזית ללשכות רישום המקרקעין. דבר שהוביל להפחתת הבירוקרטיה והרגולציה בהליך של קניית או מכירת נכס בצורה משמעותית.

בתחום החברתי פעלתי רבות לחיזוק מעמד הצרכנים והאוכלוסיות המוחלשות.  חוקקתי חוק שמגן על רוכשים בקבוצות רכישה. תיקנתי את חוק חדלות פירעון החדש, מהלך המקל על שיקום החייבים. הבאתי לתיקון חוק ההתחדשות העירונית ("חוק המאכערים") באופן שיגן על בעלי דירות בפינוי בינוי מול התחייבויות לעסקנים הפועלים בחוסר אחריות. וכן, יזמתי את מבצע "חוב סוף" במרכז לגביית קנסות.